Poniżej zamieszczamy odnośniki do czasopism elektronicznych, które są wydawane i publikowane niezależnie od konsorcjów wydawniczych lub w szczególny sposób zasługują na wyróżnienie i promocję na naszej stronie.

Forum Classicum

Hereditas Monasteriorum

Czasopisma elektroniczne są odpowiednikiem czasopism wydawanych w formie tradycyjnej (papierowej). Dzięki ograniczeniu kosztów wydruku i dystrybucji są bardziej dostępne i na ogół tańsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. 

Licencja Uniwersytetu Śląskiego pozwala na dostęp do czasopism elektronicznych w większości przypadków z każdego komputera sieci uczelnianej. Dostęp do niektórych może być dostępny tylko z komputerów pracujących w podsieciach bibliotecznych. 

Na Wydziale Teologicznym użytkownicy mają dostęp do czasopism elektronicznych w czytelni Biblioteki Teologicznej oraz na komputerach w katedrach naukowych.

 

Wersje elektroniczne czasopism:

 

Biblioteka Główna UŚ (kanał RSS)

Wiadomości z Fides (kanał RSS)

  • Zapowiedź 26. Walnego Zgromadzenia

    Aktualizacja - 8 VI 2020:W związku z zaistniałą sytuacją oraz po konsultacjach online Zarząd Federacji podjął spodziewaną, niestety, decyzję o odwołaniu tegorocznego Walnego Zgromadzenia „Fides” w Częstochowie w dniach 2-4 września. Za zaproszenie do Częstochowy i za poczynione już przygotowania bardzo dziękujemy ks. dr. Kamilowi Zadrożnemu –

    ...
  • R. 25(2019), nr 2(49)