Z okazji nadania JE Arcybiskupowi Szczepanowi Wesołemu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Teologicznym dostępna jest wystawa pt. „Ks. Arcybiskup Szczepan Wesoły” przygotowana przez Bibliotekę Teologiczną. Wystawa prezentuje dokumenty i fotografie dotyczące życia i posługi duszpasterskiej JE Arcybiskupa, a także publikacje autorskie oraz materiały informujące o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach. Ekspozycja obejmuje również wybrane publikacje, podarowane Bibliotece Teologicznej przez JE Arcybiskupa Szczepana Wesołego – pochodzą one z jego prywatnego, kilkutysięcznego księgozbioru. Ważną część wystawy zajmują książki opatrzone dedykacjami autorstwa wybitnych przedstawicieli duchowieństwa oraz środowiska emigracyjnego.

Wystawa czynna jest w holu Wydziału Teologicznego od 8 stycznia do 30 kwietnia 2015 r. w godzinach od 8.00 do 18.00.